Najznámejšie značky cenovo dostupných šperkov

Predstavujeme najznámejšie značky cenovo dostupných šperkov
Zdieľaj
LinkedIn

Šperky sú korením outfitu. Tie správne kúsky váš look pozdvihnú a dajú mu vkusnú bodku. Zatiaľ čo drahé exkluzívne klenoty sa zo šperkovnice dostanú len pri výnimočných príležitostiach, na bežné denné nosenie sú vhodné cenovo dostupné šperky. Nájsť kombináciu kvality a rozumnej ceny však nebýva jednoduché. Zosumarizovali sme preto najobľúbenejšie značky šperkov, ktoré ceny vo svojich katalógoch držia v dvoj-, výnimočne trojciferných sumách.

Obsah článku

Lacnejšie značky bižutérie

Nasledujúci výrobcovia vás potešia výberom šperkov, ktorých cena sa drží pod hranicou 100 eur.

Šperky Guess

Guess je globálna americká lifestylová značka s európskymi koreňmi. Založili ju v roku 1981 francúzski bratia v Los Angeles, kde je sídlo spoločnosti dodnes. Debutovali svojou kolekciou úzkych džínsov. Okrem denimu dnes ponúkajú aj široké portfólio oblečenia, doplnkov, parfumov, hodiniek a šperkov vo viac než 80 krajinách sveta.

Kolekcie šperkov Guess patria do segmentu nižšej ceny. Väčšinou sú vyrobené z chirurgickej ocele, v niektorých prípadoch s pozlátením alebo postriebrením. Obľúbené sú aplikácie kryštálov Swarovski alebo kubických zirkónov. Guess ponúka pevné aj retiazkové náramky, náušnice, prstene i náhrdelníky. Šperky Guess spája hravý štýl a výraznejší dizajn, často obohatený o lesk i farbu kryštálov.

Šperky TOmmy Hilfiger patria k tým najpopulárnejším

Šperky Tommy Hilfiger

Symbol americkej klasiky a uvoľneného módneho štýlu. Značka Tommy Hilfiger debutovala v druhej polovici 80. rokov a svoj vrchol popularity dosiahla ešte v 90. rokoch minulého storočia. V súčasnosti ide o jeden z najpopulárnejších amerických módnych domov, ktorý popri pánskych a dámskych odevoch ponúka aj topánky, doplnky vrátane šperkov a hodiniek, posteľnú bielizeň či dokonca dizajnový nábytok.

Šperky Tommy Hilfiger zaujmú vysokou kvalitou a štýlovým dizajnom. Sú inšpirované aktuálnymi módnymi trendmi, ale súčasne si udržiavajú nadčasový charakter. Preferuje ich najmä mladá generácia. Zatiaľ čo v dámskych kolekciách nájdete náhrdelníky, náramky aj náušnice z chirurgickej ocele, línia pánske šperky pozostáva najmä z kožených aoceľových náramkov.

Značky šperkov strednej ceny

V ponuke týchto šperkárskych domov nájdete kúsky, ktorých ceny začínajú na dvojciferných sumách a len veľmi výnimočne presahujú hranicu 150 eur.

Šperky Michael Kors

Michael Kors je americká luxusná módna značka, ktorá vyrába jedny z najsofistikovanejších a najkvalitnejších konfekcií v odvetví. Popri oblečení a obuvi patria do jej katalógov aj doplnky vrátane kvalitných šperkov a hodiniek. Návrhy z dielne Michael Kors nechali na sebe vidieť celebrity ako Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Taylor Swift, ale aj vplyvné osobnosti ako Hillary Clinton či Kate Middleton. Michael Kors je jedným z najznámejších newyorských dizajnérov a počas svojho života získal mnoho ocenení.

Pod značkou Michael Kors nájdete širokú škálu cenovo dostupných šperkov, vyrobených z mincového striebra alebo chirurgickej ocele. Väčšina šperkov je pozlátená alebo rhodiovaná. Mimoriadne populárne sú najmä jemné náhrdelníky a vkusné náramky Michael Kors. Výrobca ponúka aj náušnice a prívesky. Niektoré kúsky sú zdobené kvalitnými kubickými zirkónmi. Šperky Michael Kors sú vo všeobecnosti veľmi nápadité a pritom vkusné a nadčasové.

Šperky Pandora

Značku Pandora netreba nikomu zvlášť predstavovať. Príbeh klenotníckej ikony súčasnosti sa začal písať v roku 1982 v dánskej Kodani. Šperky Pandora sa dnes predávajú vo viac než 70 krajinách sveta na šiestich kontinentoch. Jedná sa o jednu z troch najväčších svetových značiek šperkov, ktorá má vynikajúcu pozíciu v cenovo dostupnom luxusnom segmente.

V ponuke Pandora nájdete moderné, kvalitné a ručne dokončované šperky. Značka sa preslávila najmä svojimi korálikmi, ktoré ponúka v mnohých nápaditých tematických kolekciách. Popri náramkoch sú veľmi obľúbené náhrdelníky Pandora s príveskami, ale aj náušnice či prstene. Značka ponúka kvalitné strieborné a zlaté, prípadne pozlátené šperky.

Šperky Swarovski

Hoci Swarovski má české korene, svetoznáma značka, ktorej meno sa spája najmä s ligotavými kryštálmi, bola založená v roku 1985 v Rakúsku. Popri kvalitných a dokonale vybrúsených kryštáloch ponúka Swarovski aj vlastné šperky, doplnky, lustre či poháre.

Samotné šperky Swarovski sú predovšetkým kreatívne, hravé a nekonečne pôvabné. Oslňujú svojim leskom, hrou farieb a svetla, ktorú vytvárajú dokonalé kryštály. Swarovski ponúka vo svojich kolekciách neprehliadnuteľné náhrdelníky, náramky, prstene i náušnice. Šperky sú väčšinou pozlátené alebo rhodiované. Kryštály Swarovski integrujú do svojich kúskov aj iné značky šperkov či módne domy.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore