Chystáte sa ju požiadať? Trendy snubných prsteňov pre rok 2024

Snubné prstene v roku 2024
Zdieľaj
LinkedIn

Kým vás smrť nerozdelí… Chystáte sa vydať na úžasnú cestu životom po boku svojej milovanej? Skôr než sa spoločne necháte strhnúť vírom svadobných príprav, je tu jeden zásadný detail: výber snubného prsteňa, ktorý bude prvým symbolom vášho večného zväzku. Aby ste hneď úvodným krokom nestúpili vedľa, zosumarizovali sme pre vás horúce trendy snubných prsteňov pre rok 2024. Nechajte sa inšpirovať a vyberajte podľa osobného vkusu. Na svoje si prídu milovníci klasiky aj odvážnych vyhlásení.

Obsah článku

Výber drahého kovu

Trendy tento rok zaznamenali mierny posun a moderné ružové zlato muselo ustúpiť klasickej elegancii. V kurze ostali biele kovy aj miešanie farieb a na scénu prichádzajú neobvyklé alternatívy.

Snubný prsteň zo žltého zlata

Hoci ružové zlato zažilo svoje minúty slávy, v roku 2024 ožíva teplá a nadčasová elegancia žltého zlata. Tento krásny kov sa jednoducho kombinuje s rôznymi drahými kameňmi a ponúka prstene s jemným romantickým vzhľadom a nádychom vintage.

Snubný prsteň z bieleho kovu

Biele zlato ostáva v rebríčku popularity najmä pre svoju  čistotu, všestrannosť a dokonalú kombinovateľnosť s diamantmi a inými bezfarebnými kameňmi. Pre nevesty, ktoré obľubujú biele kovy, je exkluzívnou voľbou platina. Snubný prsteň z tohto vzácneho kovu sa bude aj pri každodennom nosení trblietať tak dlho ako vaša láska.

Miešanie kovov

Miešanie kovov a materiálov je v prípade svadobných obrúčok trendy už niekoľko rokov. V tejto sezóne neobíde ani snubné prstene. Prienik teplejších a chladnejších farieb vytvára dokonalú harmóniu bez námahy. Dva tóny zlata alebo platiny poskytujú modernejší vzhľad a tiež ideálnu voľbu pre nerozhodných.

Snubný prsteň z alternatívneho kovu

Hoci zlato a platina nikdy neomrzia, na vrchol trendov snubných prsteňov si razí cestu nová generácia kovov. Či si už vyberiete titán alebo tantal, takouto neobvyklou voľbou urobíte individuálne vyhlásenie. Váš snubný prsteň bude čokoľvek, len nie všedný.

Ktoré zásnubné prstene sú trendy?

Moderné štýly snubných prsteňov

Výber snubného prsteňa je hlboko osobným rozhodnutím a štýl, ktorý si zvolíte, by mal odrážať predovšetkým váš individuálny vkus. Ako inšpirácia vám iste poslúžia aktuálne populárne trendy.

Otvorené prstene

Hoci snubný prsteň ako uzavretý kruh je považovaný za symbol nekonečnej lásky, táto tradícia musela ustúpiť modernému štýlu otvorených prsteňov. Takýto šperk so sebou nesie nádych originality a sofistikovanosti.

Nekonečné diamantové prstene

Snubné prstene po celom obvode posiate diamantmi alebo inými drahými kameňmi symbolizujú nekonečnú lásku. Sú iskrivé, výrazné a ohromujúce. Ak hľadáte neobyčajný šperk, môžu byť práve tieto ligotavé skvosty tou správnou voľbou pre vás.

Oblé krivky

Zakrivené a tvarované snubné prstene pôsobia netradične a nápadito. Línie väčšinou obopínajú centrálny drahokam a vytvárajú tak jedinečný harmonický vzhľad.

Diamanty pestované v laboratóriu

Diamantové snubné prstene predstavujú nadčasovú klasiku, ktorá nikdy neomrzí. Na scénu však prichádzajú v laboratóriách pestované diamanty, ktoré ponúkajú rovnaký lesk ako ich prírodné náprotivky za výhodnejšiu cenu.

Farebné drahokamy

Páry, ktoré túžia vyniknúť, iste oslovia snubné prstene s farebnými akcentmi drahých kameňov. Už neplatí, že symbol vašej lásky musí obsahovať jedine priehľadné kryštály. Farebné drahokamy majú pre mnohé páry osobný význam. Obzvlášť populárne sú zelené zafíry a klasické modré smaragdy. Vybrať si ale môžete podľa svojho vkusu z celého farebného spektra.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore