Šperk pre mamu: Tipy na darčeky ku Dňu matiek

Šperk ku Dňu matiek
Zdieľaj
LinkedIn

Máj nie je len mesiacom lásky a bozkov pod rozkvitnutou čerešňou, ale aj obdobím, kedy vyjadrujeme vďaku a úctu všetkým matkám. V našich zemepisných šírkach je venovaná materstvu druhá májová nedeľa. Darčekom ku Dňu matiek vyjadrujeme, že vnímame a vážime si všetku lásku, obetavosť, pozornosť a množstvo tvrdej práce, ktorú mamy venujú svojim deťom a rodinám. Šperky svojou hodnotou a trvalosťou predstavujú jednu z najlepších volieb pre tento výnimočný sviatok. V nasledujúcom článku vám preto pomôžeme vybrať ten najvhodnejší šperk pre mamu.

Obsah článku

Ako vybrať šperk pre mamu

Aj keď existuje veľa spôsobov, ako vyjadriť úctu a lásku, šperky bezpochyby stoja na ich vrchole. Okrem materiálnej a emocionálnej hodnoty, ktorú v sebe nesú, sa tiež spájajú s istou výnimočnosťou a trvalosťou. Šperk môže vaša mama nosiť každý deň, aby si tak so štipkou sentimentu pripomenula vašu vďaku. Ako ale vybrať kúsok, ktorým ju potešíte?

Prihliadnite na jej vkus

Hoci šperk darovaný dieťaťom vždy poteší, vezmite pri jeho výbere do úvahy aj vkus a štýl vašej mamy. Nosí skôr nadčasovú klasiku a dáva prednosť minimalizmu? Alebo je výstrednejšia a sleduje aktuálne módne trendy? Aké farby uprednostňuje v móde a obliekaní? Nosí zlaté šperky alebo dáva prednosť chladnejšej farbe bielych kovov? Všimnite si jej šperkovnicu a skúste vybrať kúsok, ktorý dokonale zapadne do jej kolekcií.

Zamerajte sa na kvalitu šperku

Šperky nájdete na trhu v rôznych cenových reláciách. Nemusíte siahnuť práve po diamantovom náhrdelníku, aby ste jej darovali naozaj kvalitný kúsok. Neprehliadnite však detaily, sústreďte sa na precíznosť spracovania šperku aj na použité materiály. Ak nechcete investovať do bieleho či žltého zlata, vhodnou voľbou môžu byť aj oceľové, strieborné alebo pozlátené šperky. Dbajte na výber značky šperkov s dobrými referenciami.

Vyberte zmysluplný šperk

Výborným darčekom ku dňu matiek sú šperky so špeciálnym významom alebo symbolikou. Môžete zvoliť všeobecnú symboliku, napríklad srdce ako symbol lásky, strom ako symbol rodiny či anjelské krídlo pre vyjadrenie ochrany. Vhodnou voľbou sú však aj osobné symboly. Popri špeciálne gravírovaných šperkoch s menami alebo dôležitými dátumami to môžu byť aj prívesky či koráliky vyjadrujúce jej záujmy, hodnoty alebo čokoľvek, čo má pre ňu mimoriadny význam.

Zvážte jej životný štýl

Vyberte šperk pre mamu, ktorý bude môcť nosiť. Ak je to praktická, možno aj manuálne pracujúca žena, exkluzívne zdobený náhrdelník pravdepodobne nevyužije. Vhodné nebudú ani náramky a prstene, ktoré jej môžu pri bežných činnostiach skôr prekážať ako robiť radosť. Zvážte jemnú retiazku s príveskom alebo pekné dámske náušnice. Alebo je vaša mama skôr spoločenský typ, rada sa elegantne oblečie a vyrazí do spoločnosti? V tom prípade sa nebojte investovať ani do honosnejších šperkov ako sú trblietavé náramky či perlový náhrdelník.

Tipy na šperky pre mamu

Aby sme vám výber šperku pre mamu aspoň trochu uľahčili, pripravili sme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov. Niektoré z nich vás možno oslovia, prípadne aspoň posunú tým správnym smerom pri výbere vhodného kúsku.

Tenisový náramok

Vhodná voľba pre všetky elegantné mamy, ktoré rady vyniknú v spoločnosti. Pravé tenisové náramky sú tvorené symetricky usporiadanými diamantmi na zlatej retiazke. Podobný efekt exkluzívneho lesku však dosiahnete aj s inými, cenovo dostupnejšími drahokamami alebo kryštálmi.

Vintage šperky a bižutéria

Pre mamy, ktoré milujú nadčasovú klasiku, retro dizajn a nádheru závanu čias minulých, môžu byť tou najlepšou voľbou vintage šperky a bižutéria. Tu majú svoje miesto najmä prekrásne prstene a prívesky.

Vrstvené náhrdelníky

Vraciame sa do súčasnosti a máme tu tip pre všetky mamy, ktoré rady kráčajú s aktuálnymi módnymi trendmi. Vrstvené náhrdelníky v rôznych dĺžkach sú v súčasnosti mimoriadne obľúbené, trendy a vhodné na každodenné nosenie.

Perlové šperky

Elegancia a nadčasová klasika, ktorá zapôsobí bez toho, aby vzbudila zbytočný rozruch. Taký dojem vyvolávajú perly. Ako šperk pre mamu je vhodný elegantný perlový náhrdelník, ale aj jemná retiazka a krásny prívesok s vloženou perličkou. Perlové šperky sú jednoducho kombinovateľné do elegantných aj formálnych outfitov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore