Poznáte najluxusnejšie značky šperkov na svete? Zoznámime vás!

Ukážeme vám tie najluxusnejšie značky šperkov na svete
Zdieľaj
LinkedIn

Existuje len málo úspešných ľudí, ktorí zasvätili celý život zdokonaľovaniu svojho obchodu takým spôsobom ako zakladatelia najluxusnejších svetových klenotníckych domov. Dnes je ich meno postavené na bohatej histórii a elitnej klientele z radov celebrít aj príslušníkov kráľovských rodov. Napriek premršteným cenám sú značky špičkových dizajnérskych pánskych a dámskych šperkov v súčasnosti mimoriadne žiadané. Vďaka výzvam v oblasti udržateľnosti siaha stále viac spotrebiteľov po kvalite, ktorá má ambíciu stať sa rodinným dedičstvom. Prezradíme vám, prečo sú dizajnérske šperky také drahé a ktoré sú najluxusnejšie značky šperkov na svete.

Obsah článku

Čo stojí za vysokou cenou luxusných šperkov?

Výroba luxusných šperkov je mimoriadne nákladná. Popredné značky investujú obrovské sumy nielen do spracovania, kvality a množstva kovu, ale aj do použitých drahokamov. Za vysokou cenou ich šperkov však stojí aj intenzívny marketing. Okrem samotného mena sa kladie dôraz aj na udržiavanie nízkej ponuky a vysokého dopytu. Luxusné dizajnérske šperky vyrobené len v niekoľkých exemplároch sa stávajú vzácnymi zberateľskými kúskami a ich hodnota rokmi rastie. Predstavujú preto veľmi výhodnú investíciu.

Medzi najluxusnejšie značky šperkov patria značky Bvlgari, Chopard, Cartier, Tiffany & Co či Harry Winston

Najluxusnejšie značky šperkov na svete

Niektoré z nich sa môžu pochváliť storočnou históriou, iné kúskami, ktoré sa objavili na červenom koberci, v kultových filmoch či dokonca na kráľovskom krku. Ich dizajnéri sa pružne prispôsobujú dobe a zároveň si zachovávajú úctu k svojmu výnimočnému remeslu a k tradícii. Výsledkom sú nadčasové šperky, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Predstavujeme vám tie najluxusnejšie značky šperkov na svete. Zoznámte sa!

Bvlgari

Bvlgari je talianska značka, ktorej história siaha až do roku 1884. Sídli v Ríme a v jej portfóliu nájdete okrem luxusných šperkov aj hodinky, kozmetiku či parfumy. V jedinečnom dizajne šperkov Bvlgari sa prelína sofistikovaná elegancia a moderné trendy s klasikou a tradičnými prvkami. Charakteristickým znakom domu sú veľké farebné drahokamy a odvážne tvary. Bvlgari používa pre všetky svoje šperky výlučne 18-karátové zlato. K milovníkom tejto značky sa hlási napríklad Elizabeth Taylor či Gina Lollobrigida. Cena šperkov Bvlgari sa pohybuje od 1 000 do 12 miliónov dolárov.

Chopard

Chopard je rodinný podnik známy svojou kreativitou a drzosťou. Značka vznikla v roku 1860 vo Švajčiarsku a jej zakladateľom je Louis-Ulysse Chopard. V jej katalógoch sa objavujú najluxusnejšie šperky aj špičkové hodinky. Šperky Chopard vynikajú precíznym spracovaním a zaujímavými detailmi. Značka je obchodným partnerom filmového festivalu v Cannes, pre ktorý vydáva každoročne jednu originálnu kolekciu. Chopard tiež púta pozornosť používaním zlata z udržateľných zdrojov. K priaznivcom šperkov tejto značky patrí napríklad Javier Bardem alebo Colin Firth. Ceny v katalógoch sa pohybujú od 2 000 do 16 miliónov dolárov.

Cartier

Populárny francúzsky luxusný dom založil Louis-Francois Cartier v Paríži ešte počas francúzskej revolúcie. Značka, ktorá sa preslávila najmä svojimi nadčasovými ikonami, urobila počas svojej dlhej histórie niekoľko odvážnych počinov. K tým najvýznamnejším patrí využitie platiny a diamantu v klenotníctve či prechod z vreckových hodiniek na náramkové v roku 1904. Cartier má povesť klenotníka kráľov a kráľa klenotníkov. Jeho šperky vynikajú jedinečným elegantným dizajnom. K jeho klientele patria nielen významné kráľovské rodiny z rôznych krajín počnúc Portugalskom a končiac Egyptom, ale aj známe mená ako Andy Warhol, Tom Cruise, Angelina Jolie či Kate Middleton. Ceny šperkov Cartier sa pohybujú od 1 000 do  2,76 milióna dolárov.

Tiffany & Co

História značky Tiffany siaha do roku 1837, keď Charles Lewis Tiffany otvoril malý obchod s luxusným tovarom v New Yorku. Tento luxusný dom je známy svojím nadčasovým dizajnom, ktorým významne ovplyvňuje pop kultúru a elitnú triedu. Filmové šperky Tiffany boli prezentované vo viacerých populárnych spracovaniach ako Raňajky u Tiffanyho či Veľký Gatsby. Tiffany & Co je známa svojou modrou škatuľkou, ktorá sa spája s kvalitou, eleganciou a štýlom a často je vnímaná ako nevyhnutná súčasť svadobných šperkov. Tie najdrahšie šperky Tiffany nosí napríklad Elizabeth Taylor alebo Reese Witherspoon. Cenové rozpätie v katalógoch tejto značky sa pohybuje od 15 000 do 15 miliónov dolárov.

Harry Winston

Značka založená v New Yorku v roku 1932 rukou samotného Harryho Winstona je známa aj ako kráľ diamantov či klenotník hviezd. K jej najvýznamnejším počinom bezpochyby patrí diamantová korunka v tvare srdca venované britskému kráľovi Jurajovi VI. Šperky Harry Winston, ktoré sa pravidelne objavujú na červenom koberci, vynikajú najmä eleganciou, vintage štýlom a odolnosťou, ktorá obstojí aj v skúške času. K priaznivcom značky sa hlási napríklad Jennifer Lopez, Madonna či Julie Andrews. Cena šperkov sa pohybuje od 4 000 do 20 miliónov dolárov.

Najunikátnejšie predmety na celosvetovom trhu

Luxusné šperky sú tými najunikátnejšími predmetmi na celosvetovom trhu. Sú tvorené z najvzácnejších materiálov a kameňov, pričom každý kúsok je jedinečný a vyrobený prvotriednym remeselným spracovaním. A hoci si výber z katalógov luxusných klenotníckych domov nemôže dovoliť každý, tie najluxusnejšie značky šperkov na svete budú vždy vzbudzovať záujem a pozornosť širokej verejnosti.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Scroll to Top