Náušnice ako darček: 7 tipov ako vybrať náušnice pre ženu

Prinášame vám tipy na výber náušníc
Zdieľaj
LinkedIn

Chystáte sa na promócie, narodeninovú oslavu alebo chcete pekným darček potešiť dámu svojho srdca? Náušnice sú vynikajúcou voľbou pre každú príležitosť. Skvelý typ na darček má predsa len jeden malý háčik. Potrebujete vybrať ten správny šperk, ktorý nielenže bude vyhovovať štýlu a vkusu obdarovanej, ale bude tiež vhodným doplnkom zvýrazňujúcim jej prednosti. Nasledujúce tipy vám pomôžu vybrať náušnice ako darček pre každú ženu.

Obsah článku

1. Náušnice, ktoré zodpovedajú typu jej tváre

Tvár obdarovanej je jedným z rozhodujúcich faktorov pri výbere vhodného šperku. Vybrať náušnice podľa typu tváre pritom vôbec nemusí byť zložité. Zatiaľ čo oválnej tvári pristane každý šperk, dámam s okrúhlou a srdcovou tvárou budú lichotiť dlhé visiace náušnice. Štvorcová tvár si pýta väčšie okrúhle náušnice a k užšej obdĺžnikovej tvári sa budú hodiť napríklad pekné visiace slzičky. Zostáva len zistiť, aký typ tváre má oslávenkyňa.

2. Náušnice podľa farby a dĺžky jej vlasov

Zatiaľ čo plavovlasým dámam a blondínkam pristanú náušnice zo žltého zlata, brunetkám a čiernovláskam budú lichotiť biele kovy ako striebro, biele zlato či platina. Ohnivé červenovlásky zas potešíte ružovým zlatom. Zatiaľ čo dámy s krátkym účesom si môžu dovoliť akýkoľvek typ náušníc, dlhovláskam sa viac hodia nie príliš dlhé visiace náušnice.

3. Náušnice, ktoré odrážajú jej životný štýl

Pre dámu, ktorá pracuje v kancelárii a do práce sa oblieka skôr formálne, budú vhodnejšie minimalistické a elegantné náušnice. Mladá slečna, ktorá má viac voľného času a rada sa zabáva s priateľmi, zas ocení extravagantnejší, nápadnejší šperk. Romantičke, ktorá sa rada oblieka žensky a nežne, vyhoviete s krásnymi ligotavými náušnicami so zaoblenými detailmi. Dramatický mestský štýl si zas pýta výraznejšie hranaté tvary. Ak sa obdarovaná oblieka skôr jednoducho a minimalisticky, môžete zvoliť malé krúžky alebo napichovacie perličky.

4. Náušnice podľa typu jej pleti

Poznáte typ jej pleti? Niektoré dámy majú pleť teplejších odtieňov, v ktorých sa prelína bronzová a broskyňová. V tom prípade zvoľte náušnice zo žltých a medených kovov. Ak pleť obdarovanej odráža skôr ružové a modré podtóny, vyberte jej strieborné náušnice alebo biele zlato.

5. Náušnice správnej veľkosti

Väčšina dám si môže veľkosť náušníc vyberať slobodne. Ak je však obdarovaná mimoriadne útlej, štíhlej alebo nízkej postavy, budú sa jej hodiť menšie náušničky. Môžete zvoliť napríklad drobné napichovačky alebo malé krúžky. Naopak, dámam plnšej, mohutnejšej postavy viac pristanú väčšie, výraznejšie náušnice. Môžete zvoliť klasické visiace alebo lustrové náušnice.

6. Náušnice podľa jej preferencií

Užitočný tip: Náušnice ako darček sú vhodné pre dámu, ktorá už náušnice nosí. V opačnom prípade je lepšou voľbou iný, univerzálnejší typ šperku ako náhrdelník či náramok. Môžete si tiež všimnúť, aké náušnice oslávenkyňa preferuje. Dáva prednosť jemnejším napichovacím náušničkám alebo výraznejším lustrovým šperkom? Preferuje nejaký kov? Vidíte na nej častejšie náušnice so vsadenými kamienkami istej farby? Ak uprednostňuje šperky s kryštálom, skvelou voľbou sú náušnice Swarovski. Alebo u nej vídate náušnice s modrými odleskami? Vyberte jej šperk s topásom.

7. Náušnice podľa príležitosti

Náušnice ako darček je vhodné vyberať aj podľa príležitosti, pri ktorej ich plánujete podarovať. Zatiaľ čo pre bežnú narodeninovú oslavu môžete zvoliť extravagantnejší, nápaditý kúsok alebo pekné strieborné náušnice, ktoré príliš nezaťažia váš rozpočet, okrúhle jubileum si pýta vzácnejší šperk. Môžete zvoliť elegantné alebo decentné zlaté náušnice. Šperky darované k mimoriadnym životným udalostiam by mali byť odolné a trvalé, aby slúžili ako pripomienka významného dňa.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top