Vyberáme náušnice podľa typu tváre: Viete ktoré vám pristanú?

Vedeli ste o tom, že náušnice je možné vyberať aj podľa typu tváre?
Zdieľaj
LinkedIn

Pozeráte sa na ňu každý deň v zrkadle. Ako dobre teda poznáte svoju tvár? Je okrúhla alebo skôr podlhovastá? Dominuje jej čelo, lícne kosti líca či brada? Najlepším odrazovým mostíkom pri výbere náušníc je tvar vašej tváre. Vhodne zvolený šperk vyzdvihne jej prednosti, vyrovná prípadnú asymetriu a príjemné črty dotiahne do dokonalosti. Poďte si s nami vybrať náušnice podľa typu tváre. Pretože žena, ktorá vie, čo jej pristane, má pri voľbe doplnkov vyhraté!

Obsah článku

Návod na určenie typu tváre

Ak nepoznáte svoj typ tváre, teraz ho spoločne odhalíme. Stiahnite si vlasy dozadu a postavte sa pred zrkadlo. Skúste určiť, ktoré z nasledujúcich indícií najlepšie vypovedajú o vašej tvári. Ak si nie ste úplne istá, obkreslite obrys svojej tváre na zrkadlo pomocou rúžu alebo tuhého mydla. Odstúpte a zapozerajte sa na tvar, ktorý vidíte.

Oválna tvár

Čelo nie je príliš široké a jeho línia je symetrická s líniou lícnych kostí. Tvár sa môže mierne zužovať smerom k okrúhlej brade. Dĺžka tváre predstavuje približne 1,5 násobok jej šírky.

Okrúhla tvár

Kruhový tvar vytvárajú plnšie líca, ktoré sa zužujú smerom k čelu aj k brade. Čelo je skôr nízke. Celkové rysy tváre sú zaoblené, nie hranaté. Dĺžka a šírka tváre je približne rovnaká.

Srdcová tvár

Tejto tvári dominuje výraznejšie, širšie čelo. Lícne kosti sú užšie a tvár sa ďalej postupne zužuje aj smerom k brade. Brada môže byť ostrejšia až špicatá.

Štvorcová tvár

Štvorcová tvár sa vo svojich kontúrach príliš nezužuje. Šírka čela, lícnych kostí a brady je podobná. Brada má skôr hranatý tvar, čelo býva vyššie.

Diamantová tvár

Diamantová tvár vyniká výraznými lícnymi kosťami. Čelo a brada sú užšie. Tvár má celkovo ostrejšie uhly a na spánkoch je širšia. Líca však nie sú plné ako v prípade okrúhlej tváre.

Náušnice podľa typu tváre

Náušnice podľa typu tváre

Keď sa vám už podarilo určiť typ vašej tváre, poďme spolu vybrať náušnice, ktoré vám budú lichotiť.

Náušnice pre oválnu tvár

Máte šťastie! Vaša tvár je symetrická, nepotrebujete nič vyvažovať ani vyrovnávať. Pristane vám všetko. Nemusíte si teda vyberať náušnice podľa typu tváre, môžete s odvahou experimentovať a voliť podľa svojho vkusu. Od nenápadných cvočkov a drobných napichovacích náušníc až po výraznejšie visiace modely a veľké kruhy, všetky typy náušníc pridajú vašej tvári na pôvabe. Najjemnejšie doplnia obrys vašej tváre perlové náušnice, slzy a ovály.

Náušnice pre okrúhlu tvár

Okrúhla tvár potrebuje opticky mierne zúžiť a predĺžiť svoj tvar. Tu prichádzajú na scénu dlhé visiace náušnice. Od elegantných modelov až po nápadité kúsky rôznych motívov a farieb, všetky vám pristanú, ak majú správny tvar. Zabudnite na masívne, široké šperky. Vyberajte si užšie náušnice, ktoré nepridajú vašim líčkam na objeme.

Náušnice pre srdcovú tvár

Ak máte srdcovú tvár, vhodne zvolené dámske náušnice vám pomôžu vkusne vyvážiť miernu asymetriu medzi úzkou bradou a širším čelom. Mali by ste teda staviť na dlhšie visiace modely, ktoré sa smerom nadol postupne rozširujú. Môžete si vybrať slzičkové alebo trojuholníkové náušnice, ale veľmi obľúbené sú aj lustrové náušnice. Aktuálne ich nájdete na trhu v rôznych štýloch a prevedeniach.

Náušnice pre štvorcovú tvár

Štvorcová tvár potrebuje opticky zúžiť a vyvážiť hranaté črty. Najlepšie sa vám to podarí dlhšími náušnicami s oblými tvarmi. Dĺžka náušnice by teda mala presahovať jej šírku. Mimoriadne vhodné sú všetky kruhové náušnice, slzičky a jemné náušničky, ktoré opticky obrúsia ostré črty. Vyvarujte sa širokým, masívnym a hranatým modelom.

Náušnice pre diamantovú tvár

Keďže vaše kontúry sa na úrovni ušných lalôčikov už postupne zužujú, náušnice podľa typu tváre by ich mali opticky rozšíriť a vyvážiť tak dominantné lícne kosti. Vhodné sú preto širšie modely, masívnejšie visiace náušnice a kruhy. Prednosť by ste mali dať jemnejším tvarom bez ostrých línií, ktoré dodajú vašim črtám jemnosť a nežnosť.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore