Aké šperky zvoliť na leto, aby ste zažiarili

Ktoré šperky je vhodné nosiť cez leto?
Zdieľaj
LinkedIn

Ak milujete šperky, leto je vašou top sezónou. Iste máte vo svojej šperkovnici aj kúsky, ktoré môžete nosiť celoročne, ale s horúcimi dňami prichádza čas na experimentovanie. Toto leto môžete byť obzvlášť odvážna, kombinovať, mixovať a skúšať novinky. Dokonca aj nadčasové minimalistické kúsky dostali letnú aktualizáciu v duchu filozofie viac je viac. Či už preferujete jemné nežné šperky, alebo kreatívnejšie doplnky, z letných trendov si zaručene vyberiete. Predstavujeme vám šperky, s ktorými túto sezónu zaručene zažiarite.

Obsah článku

Koráliky na všetky spôsoby

Nič nepristane letu viac ako farebný korálkový náhrdelník alebo pútavý náramok obtočený okolo členku. Pri výbere šperkov na toto leto však môžete zájsť ešte ďalej. Dovolené ba priam žiaduce sú originálne kombinácie tvarov, farieb aj materiálov. Zelenú dostávajú takzvané nesúrodé korále. Na jednom kúsku sa môžu stretnúť riečne perly, kryštálové aj keramické koráliky. Nosia sa prírodné materiály aj farebné drahokamy.

Neobvyklé tvary aj retro kvetiny

Ak sa neradi riadite konvenciami, vyberte si niečo naozaj výnimočné. Nezvyčajné výbrusy kovu alebo drahokamov vnesú do vašej šperkovnice prievan a do vašich letných outfitov dávku originality. Trendy sú aj tvary, ktoré vyvolávajú emócie, napríklad srdiečka v netradičných farbách či zvieracie motívy. Zelenú majú tiež pre leto typické kvetinové vzory tento krát s príjemným retro nádychom 70. rokov.

Drahé kovy rôznych farieb

Hravé kombinovanie má svoje miesto aj vo výbere kovov. Ak patríte k dámam s večnou dilemou striebro vs zlato, toto leto ju riešiť nemusíte. Môžete nosiť jeden kus, ktorý zahŕňa kovy viacerých farieb alebo kombinovať svoje obľúbené šperky z bieleho a žltého zlata. Keďže sa vracia trend strieborných šperkov, ktoré sú svojou ľahkosťou a nenútenosťou pre leto veľmi vhodné, môžete zapojiť aj tie. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú. Pri miešaní drahých kovov a bižutérie však buďte opatrná. Vo všeobecnosti sa takéto variácie neodporúčajú, pretože môžu pôsobiť veľmi nevkusne.

K letu neodmysliteľne patria náramky

Typy šperkov, ktoré obzvlášť pristanú letu

Toto leto budete kombinovať šperky vrstvením aj hľadaním vhodných variácií rôznych typov doplnkov. Náušnice, náramky, prstene, náhrdelníky… ktoré z nich pristanú letu najviac?

Náramky

Náramky patria k letu už niekoľko sezón. Ako skracujeme rukávy a odhaľujeme predlaktia i ramená, zrazu nám ostáva viac miesta pre dekorovanie. Tu prichádzajú na rad náramky rôznych štýlov a farieb počnúc už spomínanými korálkovými, cez retiazkové, končiac pri masívnych manžetách. Náramky vo všeobecnosti pôsobia hravo. Ak teda máte svoj obľúbený kúsok, neváhajte ho v lete použiť. Pokojne môžete aj kombinovať a vrstviť.

Mohutné prstene

Výrazné mohutné prstene pôsobia odvážne, dokonca nesú v sebe i štipku rebélie. Pri bežných činnostiach sú tak trochu nepohodlné, ale ich nosením dávate svetu najavo, že je vám to jedno. Aj preto obzvlášť pristanú letu, ktoré je synonymom voľnosti, dovoleniek a zábavy. Toto leto platí čím väčší prsteň, tým lepšie. Nosiť môžete výrazné farby, neobvyklé tvary a skutočne mohutné kúsky. Nebojte sa ani vzájomného prepájania a kombinovania viacerých prsteňov na jednej ruke či na jednom prste. Samostatnou kategóriou sú prstene s pohyblivými časťami ako sú retiazky či iné aplikácie.

Retiazkové náhrdelníky

Retiazky sú veľmi flexibilné. Samy o sebe pôsobia poväčšine jemne a elegantne, ale doplnené o prívesky okamžite menia svoj rozmer. Hoci počas minulých rokov boli populárne hlavne jednoduchšie ľahké retiazky, aktuálny letný trend prikyvuje aj ťažším článkovým náhrdelníkom. Nový rozmer môžete dosiahnuť aj vrstvením retiazok rôznych hmotností a dĺžok.

Kruhové náušnice

Hľadáte trend, ktorý bude vždy nadčasový? Kúpte si veľké kruhové náušnice. Zaručene pritiahnu pozornosť k vašej tvári a zvýraznia vaše črty. Do módy sa toto leto naozaj vracajú veľké obruče, ale ak sa na ne necítite, pokojne si môžete zvoliť aj menšie kruhové náušnice. Experimentovať budete s hrúbkou, s farbou alebo so zdobením. Určite zažiarite.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Toto sú naše tipy na darčeky k MDŽ

5 inšpiratívnych tipov na darček k MDŽ

Šperk ako darček k MDŽ vám pomôže vyjadriť osobné posolstvo alebo prianie obdarovanej. Väčšina žien ocení zážitky, módne doplnky či hodinky. Vhodnou voľbou pre praktickú

Scroll to Top