Poznáte šperkové trendy na rok 2023?

Aké budú šperkové trendy na rok 2023?
Zdieľaj
LinkedIn

Nadčasové, každodenné doplnky budú mať vždy miesto v dámskych šatníkoch. Určite však nie je na škodu vedieť, čo je práve IN. Poznáte najnovšie šperkové trendy na rok 2023? Tieto kúsky budú v nasledujúcej sezóne tou najlepšou čerešničkou na vašom outfite.

Obsah článku

Farby, tvary a materiály pre rok 2023

Skôr než sa pozrieme na kľúčové trendy kúsky, zamerajme sa na farby, tvary a materiály, ktoré budú v tomto roku kraľovať našim šperkom.

Farba roka 2023: Viva Magenta

Spoločnosť Pantone na sklonku minulého roka už tradične vyhlásila top farbu pre nasledujúcich 12 mesiacov. Tentokrát je ňou nevšedný odtieň Viva Magenta, v ktorom sa prelínajú teplé aj chladné tóny. Tmavo purpurová bude kraľovať aj našim doplnkom a ovplyvní aj trendy v bižutérii a v šperkoch. K netradičnému sebavyjadreniu najlepšie prispeje ružový turmalín a rhodolit.

Striebro, perly aj kombinácie rôznych kovov

Šperkové trendy 2023 dávajú zelenú striebru a bižutérii v striebornej farbe. Pretrváva aj trend miešania kovov, ktorý sa bude premietať do jednotlivých doplnkov aj do ich kombinácií. Populárne zostávajú prieniky zlata a ružového zlata s chladnými kovmi. V kurze zostávajú aj perly, ale v nových, odvážnejších prevedeniach. Hovoríme najmä o nevšedných tvaroch a kombináciách, ale taktiež o veľkých či čiernych perlách rôzne zakomponovaných do obľúbených šperkov.

Perly nestratia na popularite ani v roku 2023

Sila kvetov, plážové motívy a sentimentálna symbolika

Ak sa pozrieme na trendy medzi šperkmi na rok 2023 optikou tvarov a motívov, budeme si vyberať kvety, mušle, morské tvory a osobné, často až sentimentálne symboly. Aj tie najnudnejšie outfity rozžiari šmrnc s farbami kvetov. Jemné a nenápadné, výrazné a intenzívne, svetlé či tlmené – neexistuje nesprávny spôsob, ako do trendy doplnkov vniesť kvetinové motívy. Inak tomu nie je ani s plážovou a prímorskou tematikou. V kurze budú šperky stvárňujúce mušle, lastúry, hviezdice, vodné tvory a barokové perly.

Osobnejším sebavyjadrením budú sentimentálne šperky, ktoré nesú istý osobný význam. Do obľúbeného náhrdelníka či náramku môžete pretaviť meno vášho dieťaťa, významný dátum či obľúbenú fotografiu. Nosiť sa budú klasické medailóny, šperky s gravírovaním aj kreatívne symboly vyjadrujúce názor, vieru, kultúru či záľubu.

Najväčšie šperkové trendy na rok 2023

Aké typy šperkov budú dominovať tohtoročným outfitom? Poďte s nami preskúmať kúsky, ktoré zaplavia pulty klenotníctiev a butikov s kvalitnou bižutériou.

Pevné a manžetové náramky

Obľúbené retiazkové náramky v tomto roku vytlačia o niečo rafinovanejšie šperky. Pevné náramky dodajú vašim outfitom viac elegancie a želaného šmrncu. Výrazné manžetové náramky majú zas veľkú ambíciu stať sa dominantným a smerodajným prvkom vášho výsledného prejavu. Môžete ich nosiť na bežné i zvláštne príležitosti. Tenšie modely sa dajú efektne vrstviť a pristanú širokému spektru štýlov od klasickej elegancie až po odvážnu rebéliu.

Nevšedné prstene

Elegantné sady prsteňov boli trendy v roku 2022 a inak tomu nebude ani v nasledujúcich mesiacoch. Pridajú sa k nim extravagantné, nevšedné kúsky s rôznymi aplikáciami a vkusne prepracovanými detailmi. Môžete siahnuť napríklad po takzvaných chevron prsteňoch s vytvarovanou špičkou. Mimoriadne IN však budú aj prstene s príveskami a visiacimi retiazkami.

Stanú sa nevšedné prstene hitom roku 2023?

Výrazné náušnice

V nasledujúcom roku budeme upriamovať pozornosť na ušné lalôčiky – teda, minimálne doplnkami. Šperkové trendy na rok 2023 hovoria áno nielen výrazným až dramatickým náušniciam, vrstveným kruhom a visiacim retiazkovým náušniciam, ale napríklad aj veľkým gombíkovým, perlovým či štrasovým modelom. Krokom vedľa nebudú ani náušnice siahajúce po plecia.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore