Vyberáme šperky podľa farby vlasov a očí

Vyberáme šperky podľa farby vlasov a očí
Zdieľaj
LinkedIn

Pri pohľade na široké ponuky výrobcov a predajcov šperkov sa vám niekedy môže zdať výber módnych doplnkov ako extrémne náročný proces. Aj preto sme si povedali, že vám to celé aspoň trochu uľahčíme. Zatiaľ čo v inom článku sme vám poradili, ako vybrať šperky podľa pleti, tváre alebo štýlu obliekania, tak v tomto vyberáme šperky podľa farby vlasov a očí.

Obsah článku

Šperky podľa farby vlasov

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou ženskej krásy. Ich farebný odtieň sa zásadne podieľa na celkovom dojme a preto hrajú jednu z kľúčových úloh aj pri výbere doplnkov.

Pri výbere šperkov to majú brunetky najľahšie

Šperky pre brunetky

Ak nemáte príliš bledú pleť, pri výbere šperkov máte v podstate voľnú ruku. Pokiaľ však vaše hnedé vlasy lemujú porcelánovú pokožku, držte sa v studených tónoch a uprednostnite striebro, biele, prípadne ružové zlato. Brunetkám obzvlášť pristanú modré a sýtočervené kamene. Zvoliť môžete napríklad náhrdelník s ohnivým rubínom alebo jantárové náušnice.

Šperky pre blondínky

Ak ste blondínka, vyhnite sa žltým kovom v blízkosti tváre, ktoré by zbytočne zvýraznili neželané žlté odlesky vašich vlasov. Preferujte teda náušnice a náhrdelníky z bieleho zlata alebo striebra. Z farebného spektra kameňov si môžete vyberať podľa svojho vkusu a fantázie. Mimoriadne vám pristanú modré a zelené kryštály.

Šperky pre ryšavky

K medeným vlasom sa výborne hodí žlté a ružové zlato. Farbu vašich vlasov dokonale zvýraznia modré a zelené kamene. Vyberte si napríklad náhrdelník a prsteň s krásnym zeleným smaragdom. Krásne zažiarite.

Vyberajte šperky podľa farby očí

Šperky podľa farby očí

Správne zvolený šperk alebo vhodná bižutéria prebudí vo vašich očiach hravé iskričky, zvýrazní ich farbu alebo ju vhodne doplní. Pri výbere šperkov podľa farby očí sa sústreďte najmä na oblasti v blízkosti tváre.

Modré oči

Krásne tóny vašich modrých očí dokonale podčiarkujú studené biele kovy. Môžete sa vyhrať s farbou a leskom kameňov. Zvoľte náušnice s priehľadným zafírom, čírym topásom alebo iskrivým zirkónom.

Zelené oči

Zelená farba očí pôsobí veľmi nevšedne a pritom lákavo. Pristanú vám teplé kovy, ale krok mimo neurobíte ani chladnejšími odtieňmi. Svoju jedinečnosť zvýrazníte súhlasnou farbou kryštálov. Zvoliť môžete smaragd, ametyst alebo olivín.

Orieškovohnedé oči

Tajomné orieškovohnedé oči si výborne rozumejú s jemnejšími tónmi. Výbornou voľbou je ružová farba kovu aj kameňov. Efektne zapôsobia náušnice z ružového zlata so vsadenými ametystmi. Skôr narodené dámy možno uprednostnia jesenné farby rubínov alebo granátov.

Hnedé oči

Hnedé oči pôsobia exoticky, energicky a pôvabne. Dajú sa kombinovať s takmer každým šperkom. Hnedooké dámy by nemali zabúdať, že diamanty sú najlepším priateľom ženy, prípadne zvoliť ich úspornejšiu, no nemenej elegantnú alternatívu, zirkón. Pristanú im však aj kamene zelenej, modrej a tyrkysovej farby.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore