Šperky Bvlgari: Luxus so závanom slnečného Talianska

Bvlgari - šperky, ktoré nezaprú svoj taliansky pôvod
Zdieľaj
LinkedIn

Zahrali si na striebornom plátne. Oslovili taliansku šľachtu aj americké osobnosti. Ocitli sa v šperkovniciach najslávnejších herečiek aj speváckych hviezd svetového mena. Sám Andy Warhol ich označil za výstavu moderného umenia. Luxusné šperky Bvlgari sú charakteristické jedinečným štýlom s prvkami rímskeho a gréckeho klasicizmu, žiarivými farbami a nezameniteľnými motívmi. Dnes vám o jednom z najslávnejších klenotníckych domov a jeho šperkoch prezradíme viac.

Obsah článku

Z histórie značky Bvlgari

Talentovaný grécky striebrotepec Sotirios Voulgaris emigroval v roku 1880 do Talianska s niekoľkými centami vo vrecku. Len o štyri roky neskôr sa mu v Ríme podarilo založiť klenotnícky dom, ktorý si rýchlo vybudoval povesť v tých najlepších spoločenských kruhoch. Svoju značku nazval Bvlgari, pretože to bola fonetická podoba jeho priezviska. Strieborné šperky Bvlgari ctili starovekú rímsku architektúru, mozaiky a mince.

V 20. rokoch 20. storočia sa v šperkoch Bvlgari zrkadlil dizajn tradičnej francúzskej školy. Návrhári používali platinu a diamanty v štýle Art Déco. O dve desaťročia neskôr prešla značka k typickému talianskemu štýlu a svoje šperky začala dizajnovať v slnečných odtieňoch zlata. V tomto období vznikla aj slávna kolekcia šperkov Serpenti.

Sláva šperkov Bvlgari

Šperky Bvlgari si v priebehu desaťročí zadefinovali osobitý štýl tvorený živými farebnými kombináciami a nezameniteľnými motívmi, ktoré vzdávajú hold rímskym koreňom spoločnosti. Počas 50. rokov 20. si získali nevídanú popularitu v Taliansku aj medzi osobnosťami americkej spoločenskej scény. Zahrali si v klasických hollywoodskych filmoch ako Prázdniny v Ríme, Kleopatra či King Kong. Ocitli sa v šperkovnici Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn aj Jessicy Langue. K celebritám, ktoré milujú šperky Bvlgari, sa v súčasnosti hlási aj Rihanna, Bella Hadid či Zendaya.

Šperky Bvlgari - zlatý náhrdelník s diamantami

Šperky Bvlgari: Štýl 21. storočia

Spoločnosť Bvlgari je v súčasnosti považovaná za luxusný taliansky módny dom svetového mena. Popri šperkoch sa preslávila aj svojimi hodinkami, parfumami, doplnkami a koženým tovarom.

Už posledné desaťročia 20. storočia patrili výrazným, všestranným šperkom určeným na celodenné nosenie a nekonvenčným materiálom. Taliansky módny dom začal do dizajnu svojich produktov komponovať oceľ, porcelán, hodváb aj drevo.

V súčasnosti sú šperky Bvlgari známe odvážnymi a farebnými kombináciami. Popri kvalitnom zlate používajú diamanty, smaragdy, perly aj keramiku. Bvlgari posúva hranice luxusných šperkov v smere súčasných trendov a kreativity. Vo svojich dizajnoch spája klasické rímske témy s modernými prvkami. Katalógy značky zahŕňajú kreatívne náhrdelníky, náramky, prstene aj náušnice či manžetové gombíky. V portfóliu nájdete aj luxusné kolekcie svadobných šperkov, zásnubných prsteňov, obrúčok a diamantových darčekov.

Najobľúbenejšie kolekcie šperkov Bvlgari

Značka Bvlgari aktuálne ponúka svoje šperky v rozmanitých dizajnových radoch a kolekciách. Popri klasických a svadobných šperkoch nájdete v ponuke aj takzvané „high jewelry“, mimoriadne luxusné šperky určené na výnimočné príležitosti. Tvárou a ambasádorkou značky je Anne Hathaway. K tým najpopulárnejším kolekciám patria:

  • Bvlgari Bvlgari
  • B. Zero 1
  • Divas Dream
  • Fiorever
  • Serpenti

Šperky Bvlgari Serpenti

Ikonický motív hada, ktorý je charakteristický pre kolekciu Serpenti oslávil už 75 rokov. Svojho času ho nosila Gina Lollobrigida, dnes s ním po červenom koberci kráčajú osobnosti ako Anne Hathaway alebo Zendaya. Prvé šperky Bvlgari Serpenti a hodinky s motívom hada vznikli ešte v 40. rokoch minulého storočia. Časom začala hlava a telo hada zdobiť aj línie dámskych kabeliek. Telo hada zložené s malých, pružne prepojených častí nájdete dnes integrované do náhrdelníkov, náramkov aj prsteňov Bvlgari.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore