Šperky Bvlgari: Luxus so závanom slnečného Talianska

Bvlgari - šperky, ktoré nezaprú svoj taliansky pôvod
Zdieľaj
LinkedIn

Zahrali si na striebornom plátne. Oslovili taliansku šľachtu aj americké osobnosti. Ocitli sa v šperkovniciach najslávnejších herečiek aj speváckych hviezd svetového mena. Sám Andy Warhol ich označil za výstavu moderného umenia. Luxusné šperky Bvlgari sú charakteristické jedinečným štýlom s prvkami rímskeho a gréckeho klasicizmu, žiarivými farbami a nezameniteľnými motívmi. Dnes vám o jednom z najslávnejších klenotníckych domov a jeho šperkoch prezradíme viac.

Obsah článku

Z histórie značky Bvlgari

Talentovaný grécky striebrotepec Sotirios Voulgaris emigroval v roku 1880 do Talianska s niekoľkými centami vo vrecku. Len o štyri roky neskôr sa mu v Ríme podarilo založiť klenotnícky dom, ktorý si rýchlo vybudoval povesť v tých najlepších spoločenských kruhoch. Svoju značku nazval Bvlgari, pretože to bola fonetická podoba jeho priezviska. Strieborné šperky Bvlgari ctili starovekú rímsku architektúru, mozaiky a mince.

V 20. rokoch 20. storočia sa v šperkoch Bvlgari zrkadlil dizajn tradičnej francúzskej školy. Návrhári používali platinu a diamanty v štýle Art Déco. O dve desaťročia neskôr prešla značka k typickému talianskemu štýlu a svoje šperky začala dizajnovať v slnečných odtieňoch zlata. V tomto období vznikla aj slávna kolekcia šperkov Serpenti.

Sláva šperkov Bvlgari

Šperky Bvlgari si v priebehu desaťročí zadefinovali osobitý štýl tvorený živými farebnými kombináciami a nezameniteľnými motívmi, ktoré vzdávajú hold rímskym koreňom spoločnosti. Počas 50. rokov 20. si získali nevídanú popularitu v Taliansku aj medzi osobnosťami americkej spoločenskej scény. Zahrali si v klasických hollywoodskych filmoch ako Prázdniny v Ríme, Kleopatra či King Kong. Ocitli sa v šperkovnici Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn aj Jessicy Langue. K celebritám, ktoré milujú šperky Bvlgari, sa v súčasnosti hlási aj Rihanna, Bella Hadid či Zendaya.

Šperky Bvlgari - zlatý náhrdelník s diamantami

Šperky Bvlgari: Štýl 21. storočia

Spoločnosť Bvlgari je v súčasnosti považovaná za luxusný taliansky módny dom svetového mena. Popri šperkoch sa preslávila aj svojimi hodinkami, parfumami, doplnkami a koženým tovarom.

Už posledné desaťročia 20. storočia patrili výrazným, všestranným šperkom určeným na celodenné nosenie a nekonvenčným materiálom. Taliansky módny dom začal do dizajnu svojich produktov komponovať oceľ, porcelán, hodváb aj drevo.

V súčasnosti sú šperky Bvlgari známe odvážnymi a farebnými kombináciami. Popri kvalitnom zlate používajú diamanty, smaragdy, perly aj keramiku. Bvlgari posúva hranice luxusných šperkov v smere súčasných trendov a kreativity. Vo svojich dizajnoch spája klasické rímske témy s modernými prvkami. Katalógy značky zahŕňajú kreatívne náhrdelníky, náramky, prstene aj náušnice či manžetové gombíky. V portfóliu nájdete aj luxusné kolekcie svadobných šperkov, zásnubných prsteňov, obrúčok a diamantových darčekov.

Najobľúbenejšie kolekcie šperkov Bvlgari

Značka Bvlgari aktuálne ponúka svoje šperky v rozmanitých dizajnových radoch a kolekciách. Popri klasických a svadobných šperkoch nájdete v ponuke aj takzvané „high jewelry“, mimoriadne luxusné šperky určené na výnimočné príležitosti. Tvárou a ambasádorkou značky je Anne Hathaway. K tým najpopulárnejším kolekciám patria:

  • Bvlgari Bvlgari
  • B. Zero 1
  • Divas Dream
  • Fiorever
  • Serpenti

Šperky Bvlgari Serpenti

Ikonický motív hada, ktorý je charakteristický pre kolekciu Serpenti oslávil už 75 rokov. Svojho času ho nosila Gina Lollobrigida, dnes s ním po červenom koberci kráčajú osobnosti ako Anne Hathaway alebo Zendaya. Prvé šperky Bvlgari Serpenti a hodinky s motívom hada vznikli ešte v 40. rokoch minulého storočia. Časom začala hlava a telo hada zdobiť aj línie dámskych kabeliek. Telo hada zložené s malých, pružne prepojených častí nájdete dnes integrované do náhrdelníkov, náramkov aj prsteňov Bvlgari.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Predstavíme si tie najpopulárnejšie typy dámskych náramkov

Najpopulárnejšie typy dámskych náramkov

Náramky sa ako dekoračné doplnky používajú už tisíce rokov. Najobľúbenejšie dámske náramky pre bežné denné nosenie sú retiazkové, korálkové, náramky Charm a viacvrstvové šperky. Do

Scroll to Top