Najznámejšie značky cenovo dostupných šperkov – 2. časť

Toto sú cenovo dostupné značky šperkov
Zdieľaj
LinkedIn

Kombinácia dobrej užívateľskej kvality a výhodnej ceny nie je ani vo svete šperkov a bižutérie samozrejmosťou. Už v minulosti sme preto pre vás zosumarizovali najobľúbenejšie značky šperkov, ktoré držia sumy vo svojich katalógoch v priaznivých hladinách. V našej snahe odprezentovať vám kvalitné a cenovo dostupné šperky pokračujeme v nasledujúcich riadkoch. Zatiaľ čo vaše drahé klenoty budú čakať v šperkovnici na výnimočnú príležitosť, šperky týchto značiek sú vhodné na každodenné nosenie.

Obsah článku

Lacnejšie značky bižutérie

V tejto sekcii vám predstavíme výrobcov, ktorí držia svoje ceny svojich šperkov pod hranicou 100 eur.

Marc Malone

Vkusné cenovo výhodné šperky pre štýlovú ženu so sebavedomím a imidžom. S takouto víziou zakladal svoju značku mladý francúzsky dizajnér Marc Malone. Na trh sa primárne dostal so svojimi módnymi hodinkami, ktoré dizajnoval tak, aby boli okamžite rozpoznateľné ako výtvor Marca Maloneho. To sa mu aj podarilo a krátko na to zaujal svet módy aj svojimi kolekciami šperkov.

Šperky Marc Malone sú navrhované ako multikultúrne produkty. Autor sa do nich snaží vkladať starú klasiku s moderným nádychom a hravým, všestranným výrazom. V ponuke nájdete prevažne oceľové šperky so zlatou povrchovou úpravou a pútavými aplikáciami. Marc Malone rád používa farby, do svojich šperkov vkladá pestré aplikácie, kamienky a dekoruje ich sklom. Obľúbené sú najmä jeho náušnice a prstene.

Police

O talianskej módnej značke Police ste už pravdepodobne počuli. Na trhu sa objavila ešte v roku 1983 a primárne sa zameriavala na výrobu slnečných okuliarov pre tretie strany. Postupne uviedla na trh aj rad parfumov, hodiniek, šperkov a oblečenia. Dnes je obľúbenou značkou módnych doplnkov, patriacou do spoločnosti De Rigo.

Výrobca ponúka dámske aj pánske kolekcie šperkov Police. Kladie dôraz na kvalitu materiálov, remeselného spracovania a na štýl. Jeho kúsky pôsobia krásne, efektne, ale aj sebavedomo. Vhodné sú na bežné denné nosenie, no nájdu sa aj kúsky na spoločenské príležitosti. Medzi materiálmi dominuje nerezová oceľ a striebro, objavuje sa aj textil a koža. Veľmi obľúbené sú pánske náramky Police, ale aj náhrdelníky s príveskami odvážnych tvarov a dizajnov.

Esprit

Značka Esprit vznikla ako dielo kalifornského manželského páru v roku 1968 v San Franciscu. Jej hlavnou víziou je myšlienka: „Chceme, aby ste sa dobre cítili a aby ste dobre vyzerali.“ Výrobca kladie dôraz na pozitívne hodnoty, jednoduchý štýl, autenticitu a kvalitu. V súčasnosti je Esprit značkou oblečenia a módnych doplnkov, pôsobiacou vo viac ako 40 krajinách sveta na piatich kontinentoch.

Šperky Esprit charakterizuje jemný, nežný dizajn a minimalizmus. Výrobca kladie dôraz na kvalitu materiálov. Používa nehrdzavejúcu oceľ, striebro a kožu. Niektoré kúsky sú v ponuke so žltým alebo ružovým pozlátením. Medzi aplikáciami nájdete najčastejšie zirkóny a sklenené kryštály. Medzi obľúbené kúsky sa radia náramky, náhrdelníky aj náušnice Esprit.

Fossil

Fossil je súčasťou skupiny Fossil Group, rovnako ako značky Michael Kors, Skagen alebo Diesel. Americká spoločnosť bola založená v roku 1984 so sídlom v Texase primárne ako výrobca módnych hodiniek. Aktuálne má vo svojej ponuke široké spektrum doplnkov vrátane slnečných okuliarov a samozrejme šperkov.

Cenovo dostupné šperky Fossil sú v ponuke v dámskych aj v pánskych kategóriách. Vynikajú krásnym detailným spracovaním, citom pre detail a originalitou. Z kvalitných materiálov vsádza výrobca na striebro, nerezovú oceľ s rôznymi povrchovými úpravami, kožu, koráliky, ale aj na kryštály Swarovski. Popularite sa tešia najmä krásne náramky Fossil, náušnice a náhrdelníky s príveskami.

Olivia Burton

Londýnska značka Olivia Burton je výsledkom nadšenia a neúnavnej práce dvoch priateliek Jemmy a Lesy. Ako výrobca módnych hodiniek sa na trhu objavila v roku 2011. Názov dostala po Lesyinej pratete , ktorá bola pre zakladateľky veľkou inšpiráciou.

Dámske šperky Olivia Burton v sebe kombinujú vintage módu, prírodu a moderné, veľmi ženské trendy. Kúsky z kvalitnej nerezovej ocele dostávajú striebornú alebo zlatú povrchovú úpravu a nápadité dekorácie pestrofarebných kryštálov. Mimoriadne obľúbené sú náušnice Olivia Burton.

Značky šperkov strednej triedy

Cenovky týchto výrobcov začínajú na dvojciferných sumách a len zriedka presiahnu sumu 150 eur.

Šperky Daniel Wellington

Daniel Wellington

Značka Daniel Wellington bola založená v roku 2011 Filipom Tysanderom vo švédskom Štokholme. Primárne sa zameriava na navrhovanie a výrobu hodiniek a v roku 2016 bola vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu súkromnú spoločnosť v Európe.

Šperky Daniel Wellington sú synonymom klasiky a minimalizmu. Kombinácia jednoduchého čistého vzhľadu a prepracovaných detailov je medzi dámami mimoriadne obľúbená. Tieto cenovo dostupné šperky sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele v zlatej, ružovo-zlatej alebo striebornej povrchovej úprave. Ako dekorácie využíva výrobca kubické zirkóny, kamienky alebo koráliky často v basic farbách. Mimoriadne obľúbené sú náhrdelníky s príveskami Daniel Wellington.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore