Tipy na vianočný darček: Darujte šperk

Prinášame vám tipy na vianočný darček v podobe šperkov a bižutérie
Zdieľaj
LinkedIn

Nič nepridá sviatočnému obdobiu toľko kúzla ako dvere ozdobené girlandami, medovníkové chalúpky, mihotajúce sa svetielka a oslňujúce šperky v lesklých darčekových škatuľkách. Vianoce sú výnimočným obdobím, ku ktorému splnené priania a darčeky už neodmysliteľne patria. Prekvapiť a úprimne potešiť svojich blízkych však nebýva jednoduché. Vynechajte tento rok kozmetiku i ponožky a darujte šperky. Stačí sa len rozhodnúť, aký trblietavý zázrak vložíte do darčekovej škatuľky.

Obsah článku

5 dôvodov, prečo darovať na Vianoce šperk

  • Šperky sú večné: Kozmetika sa spotrebuje, ponožky sa znosia, ale šperky, tie ostanú navždy. Predstavujú jeden z najtrvalejších darčekov, aký môžete vašim blízkym na Vianoce venovať. Nikdy nevyjdú z módy a tie kvalitné kúsky prežijú generácie.
  • Šperky majú nevyčísliteľnú cenu: Nemusíte investovať práve do diamantov, aby ste vašim blízkym venovali skutočný poklad. Najhodnotnejšia je emócia, s ktorou šperk podarujete. Vďaka nej získa klenot pre majiteľa tú pravú, sentimentálnu hodnotu. Stane sa symbolom vašich spoločných okamihov.
  • Šperky sú univerzálne: Hovorí sa, že ženy milujú šperky, pretože bez ohľadu na to, koľko priberú, vždy im dokonale sadnú. Na šperk ako darček nie je nikto príliš mladý, ani príliš starý. Poteší muža i ženu, milovanú osobu, príbuzných aj dobrého priateľa. Vkusným šperkom jednoducho nemôžete stúpiť vedľa.
  • Šperky nestrácajú na hodnote: Kvalitné šperky sú tak trochu ako víno – čím staršie, tým vzácnejšie. Pri vhodnej starostlivosti vydržia obdarovanému prakticky celý život. Postupne na seba nabaľujú spomienky na výnimočné okamihy, ktorých boli súčasťou. To z nich robí skutočný poklad.
  • Šperky sú výnimočné: Len si spomeňte, kedy ste si len tak kúpili vzácny šperk. Šperky sa nekupujú bežne a len málokto si ich dopraje pre seba. Šperk ako darček sa spája s výnimočnými udalosťami a s výnimočnými emóciami. A tie k Vianociam jednoznačne patria.

 

Šperk ako tip na vianočný darček

Nemusí to byť ten najdrahší. Dokonca nemusí byť ani najväčší alebo najhonosnejší. Dôležité je, aby bol darovaný zo srdca s úprimnou túžbou potešiť milovanú osobu. Ak hľadáte ten správny šperk pod vianočný stromček, vyberajte ho s myšlienkou na obdarovaného. Nechajte sa viesť jeho snami, záujmami, dôležitými životnými udalosťami, vaším vzťahom a tým, čo mu chcete šperkom povedať. Ako inšpiráciu sme pre vás spísali niekoľko tipov.

Šperk pre manželku alebo priateľku

Obdarovať šperkom milovanú ženu je ten najprirodzenejší a pritom tak výnimočný počin. Pri výbere toho správneho darčeka sa môžete sústrediť na symboliku. Tu prichádzajú na rad šperky s tematikou lásky, vzťahu a večnosti. Hľadajte modely so srdiečkami, prepojenými kruhmi alebo symbolom nekonečna. Ak už máte s vašou milovanou deti, prichádza do úvahy aj symbolika rodiny a materstva. Mimoriadne vhodným šperkom je prsteň, ktorý už svojím tvarom reprezentuje večnosť vášho zväzku – kruh, ktorý nemá začiatok ani koniec. Veľmi silným šperkom je aj náhrdelník.

Šperk pre matku alebo babičku

Mamičkám a babičkám vyjadrujeme šperkom vďačnosť, úctu a opätovanú lásku. Aj v tomto prípade sú mimoriadne vhodné rozmanité symboly lásky, materstva a domova. Do úvahy tiež prichádzajú talizmany, ktoré majú obdarovanú osobu chrániť a priniesť jej do života želanú hodnotu. Môžete zvoliť štvorlístok, anjela, podkovu, krížik, strom života alebo iný priaznivý symbol. Najmä ak je vaša mamička alebo babička z tých skôr narodených, odporúčame vám držať sa menej extravagantných klasických modelov. U staršej generácie bývajú mimoriadne obľúbené pozlátené alebo zlaté šperky. Do úvahy prichádzajú minimalistické náhrdelníky, prívesky či originálnejšie brošne.

Šperk pre dcéru, sestru alebo kamarátku

Mladosť sa spája s ľahkosťou a hravosťou. Pri výbere šperku na Vianoce pre dcéru, sestru alebo kamarátku sa môžete viac sústrediť na jej záujmy a záľuby, ale dovoľte si aj štipku humoru či nevšednosti. Do úvahy prichádzajú šperky s originálnou tematikou ako sú domáce zvieratká, obľúbené rozprávkové postavičky, nápisy, vianočné symboly, hviezdičky, kvety či iné hravé tvary. Spomedzi kovov voľte striebro, chirurgickú oceľ alebo biele zlato, ale pokojne sa môžete vyhrať aj s farebnosťou. Inšpirovať vás môžu šperky Pandora, ktoré sú v súčasnosti medzi mladými ženami a dievčatami mimoriadne obľúbené. Čo sa týka typu šperku, veľmi dobrou voľbou sú náramky, prívesky a náušnice.

Šperk pre manžela alebo priateľa

Vybrať vhodný šperk pre muža je o niečo náročnejšia úloha. Zatiaľ čo extravagantnejšie typy potešíte aj prsteňom či vkusným náhrdelníkom, u tých konzervatívnejších mužov vám odporúčame klasiku. Primárne ju predstavuje zdobenie zápästia. Muži vo všeobecnosti radi nosia hodinky. Od módnej časomiery je to už len krôčik k pánskemu náramku. Popri klasických kožených náramkoch sa veľkej obľube mužského pokolenia tešia aj masívnejšie kovové modely v striebornej alebo čiernej farbe. Ak máte doma ozajstného elegána, skúste pre neho vyberať šperky na Vianoce z kategórie manžetových gombíkov. Na súčasnom trhu nájdete popri klasike aj moderné gombíky s nápaditým dizajnom.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore