TOP 7 šperkov, ktoré musí mať každá dáma

Toto sú šperky, ktoré musí mať každá dáma vo svojej zbierke
Zdieľaj
LinkedIn

Nielen pri výbere oblečenia, ale aj pri výbere šperkov je potrebné myslieť na kvalitu a dizajn. Dámske šperky, ktoré by nemali chýbať v zbierke žiadnej dámy, by mali byť trendové a zároveň nadčasové.

Obsah článku

Minimalistické šperky s nadčasovým dizajnom

Pri výbere šperkov sa riaďte predovšetkým vašim osobným vkusom. Dobrou voľbou však môžu byť minimalistické kúsky, ktoré sa ľahko kombinujú a dodávajú eleganciu a ženskosť – a to pri rôznych príležitostiach. Minimalistické šperky môžete využiť či už idete do práce, na kávu s priateľmi, alebo na luxusnú večeru. Medzi módne doplnky, ktoré by mala vlastniť každá dáma, radíme týchto 7 šperkov.

1. Žiarivé diamantové náušnice

K nadčasovým a nestarnúcim dámskym šperkom patria diamanty. Ako povedala Marilyn Monroe: „Diamanty sú najlepším priateľom ženy“. Aby bola vaša zbierka šperkov kompletná, mala by obsahovať set žiarivých diamantových náušníc. Tie predstavujú luxusný doplnok, ktorý dodá vášmu outfitu kúsok elegancie.

2. Jemné perlové náušnice

Medzi šperky, ktorými sa dá vniesť trochu noblesy do akéhokoľvek outfitu, rozhodne patria aj perlové náušnice. Či už si zvolíte visiace, alebo napichovacie perlové náušnice, vedzte, že perlami nič nepokazíte. V zásade sa môžu líšiť farbou, tvarom aj veľkosťou. Hovorí sa, že čím väčšie perly sú, tým je ich cena vyššia. Toto tvrdenie však nemusí byť pravdivé v každom jednom prípade.

Vedeli ste, že existujú aj exotické tahitské perly čiernej farby?

Jemné perlové náušnice by nemali chýbať v zbierke žiadnej ženy

3. Decentné kruhové náušnice

Kruhové náušnice sú klasickým šperkom, ktorý nikdy nevyjde z módy. Pri ich kúpe je potrebné myslieť aj na tvar a veľkosť vašej tváre. Len tak dokážete vyťažiť z kruhových náušníc absolútne maximum.

Náš tip: Ak chcete dodať vašim šatám eleganciu a pôvab, zvoľte jednoduché kruhové náušnice zo zlata alebo striebra.

4. Nestarnúci perlový náhrdelník

Vyššie zmieňované perlové náušnice môžete skombinovať aj s nestarnúcim perlovým náhrdelníkom, ktorý je symbolom bohatstva, šťastia a čistoty. Dôležité je vždy zvoliť si tú správnu dĺžku náhrdelníka a nekombinovať rôzne odtiene perál. O nesmrteľnosti tohto šperku hovoria aj súčasné šperkové trendy 2022.

Zaujímavosť: Kráľovná Alžbeta II. je známa tým, že nosí perlový náhrdelník pri každej príležitosti.

5. Vkusný náhrdelník s príveskom

Zatiaľ čo náušnice patria k šperkom, ktoré sú medzi ženami všeobecne obľúbené, náhrdelníky majú v obľube len niektoré. Avšak, práve náhrdelník s príveskom dodá outfitu trochu zaujímavosti a individuality. Ak nepreferujete krátke náhrdelníky, pokojne zvoľte tie dlhšie. Výhodou náhrdelníkov s príveskom je ich jedinečnosť a kombinovateľnosť. Prívesky si môžete totiž jednoducho meniť.

6. Štýlové náramkové hodinky

Obľúbeným dámskym šperkom sú aj štýlové hodinky. Napriek tomu, že ich primárnou funkciou je ukazovať čas, sú dámske hodinky aj skvelým módnym doplnkom. Navyše, vyjadrujú tiež sebadôveru, sebaúctu, sofistikovanosť a dobrú organizovanosť svojej nositeľky. Pri ich výbere odporúčame zohľadniť napríklad aj tvar. Kým okrúhle ciferníky sú univerzálne a veľmi vhodné na každodenné nosenie, štvorcové a obdĺžnikové sú stelesnením elegancie.

Náš tip: Kvalitné luxusné hodinky značky CITIZEN Citizen L s produktovým označením EM0658-87E budú dokonalou ozdobou vášho outfitu pri každej príležitosti.

Dámske hodinky sú nestarnúci módny doplnok

7. Jednoduché dizajnové náramky

Namiesto štýlových hodiniek môžete ako doplnok použiť jednoduchý dizajnový náramok. Niektoré ženy majú náramok na ruke prakticky nonstop. Iné ich rady kombinujú, menia alebo nosia len na slávnostné príležitosti. Avšak, aj v kombinácii s hodinkami dokáže náramok robiť divy.

Rozšírte vašu zbierku šperkov

Veríme, že niečo z nami zloženého zoznamu vás predsa len oslovilo. Mimochodom, šperky a módne doplnky, ako napríklad náhrdelníky, náramky, hodinky či náušnice, môžete nakupovať aj online, z pohodlia domova. Pri výbere však myslite na to, že šperky pre dámy by mali byť:

  • nadčasové, aby sa vám páčili aj o niekoľko desiatok rokov,
  • autentické a pravé, preto ich vždy kupujte od špecializovanej klenotníckej spoločnosti alebo z overeného e-shopu,
  • účelové, aby ste tieto dámske šperky mohli využiť skutočne pri každej príležitosti.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top