Ako čistiť Pandoru: Prinavráťte vašim šperkom stratený lesk

Naučte sa, ako čo najlepšie vyčistiť strieborné šperky Pandora
Zdieľaj
LinkedIn

Život je príliš krátky na to, aby sme nosili nudné šperky. Práve originalita a pestrá variabilita kolekcií značky Pandora stojí za jej svetovým úspechom. Podľahli ste aj vy šperkom, ktoré vytvárajú ženám priestor pre sebavyjadrenie a budovanie vlastnej individuality? Akokoľvek sú vaše doplnky jedinečné, pravidelným nosením postupne strácajú na lesku a príťažlivosti. Ak im túžite prinavrátiť zašlú slávu, poďte sa s nami bližšie pozrieť na niekoľko návodov, ako čistiť šperky Pandora. Väčšinu z nich zvládnete v pohodlí domova.

Obsah článku

Pandora – šperky svetového mena

Poslaním spoločnosti Pandora je ponúkať ženám na celom svete vysokokvalitné, ručne vyrábané, moderné a originálne šperky za dostupné ceny. Značka túži svojimi produktmi inšpirovať ženy, aby sa nebáli vyjadriť svoju individualitu. Šperky Pandora vám ponúkajú možnosť rozprávať svetu váš osobný príbeh. Vďaka ich variabilite si môžete aj vy vytvoriť vlastnú zbierku výnimočných momentov, ktoré z vás urobili tú ženu, ktorou ste.

Pandora vyrába a predáva moderné šperky vyrobené z vysokokvalitných materiálov za dostupné ceny. Značka vznikla v roku 1982 v Kodani ako malé rodinné klenotníctvo, ktoré väčšinu svojich produktov dovážalo z Thajska. V súčasnosti sa šperky Pandora predávajú vo viac než 70 krajinách na šiestich kontinentoch sveta a patria k tým najobľúbenejším.

Poradíme vám, ako čistiť Pandoru

Ako čistiť Pandoru – jednoduché návody

Hoci v prípade značky Pandora hovoríme o skutočnej kvalite materiálov i prevedenia, aj ich šperky časom podliehajú prirodzenému opotrebovaniu a strácajú na lesku. Ako im prinavrátite ich pôvodný okúzľujúci dizajn? Poďte sa s nami inšpirovať, ako čistiť Pandoru.

Čistenie šperkov pomocou originálnej čistiacej sady Pandora

Značka priviedla na trh svoju vlastnú sadu na čistenie šperkov, ktorá obsahuje jemný čistiaci roztok, špeciálny podnos, obojstrannú čistiacu a leštiacu handričku a mäkkú kefku. Čistiaci set je priamo vyvinutý na šetrnú údržbu šperkov tejto značky. Jednoducho váš klenot na pár minút ponoríte do špeciálneho roztoku. Prípadné škvrny a fľaky dočistíte bielou stranou handričky. Ružovú stranu potom použijete na vysušenie a vyleštenie. Celý proces vám zaberie nanajvýš pár minút a vaše šperky budú žiariť.

Šetrné čistenie pomocou saponátu

Ak nechcete investovať do špeciálnych prostriedkov alebo potrebujete vaše šperky vyčistiť okamžite, použite tento jednoduchý návod. Pridajte pár kvapiek saponátu do vlažnej vody a šperk na niekoľko minút ponorte. Následne ho môžete vysušiť a doleštiť mäkkou handričkou na optiku. Toto je súčasne aj najbezpečnejší a najjednoduchší návod, ako vyčistiť striebro.

Čistenie zubnou kefkou

Šperky Pandora sú charakteristické prepracovanými detailmi, ktoré sa dokonca dorábajú ručne. Tie pridávajú týmto výnimočným doplnkom na exkluzivite, ale na druhej strane komplikujú ich údržbu. Ak sa vám nedarí vyčistiť prívesky či iné drobné aplikácie na vašich šperkoch, skúste použiť zubnú kefku. Dbajte však na mäkkosť štetiniek. Agresívnejšie tvrdé kefky by mohli váš šperk poškodiť. Dôležité je tiež, aby bola kefka nová. Použitými zubnými kefkami si do vašich šperkov zanesiete neželané baktérie.

Čistenie alobalom a sódou bikarbónou

Veľmi účinný, ale tak trochu riskantný spôsob čistenia šperkov s jedlou sódou a alobalom svojho času obletel internet. Postup je pomerne jednoduchý. Do misky vyloženej hliníkovou fóliou pridáte sódú bikarbónu, soľ a ocot. Tento špeciálny kokteil budete miešať až do úplného rozpustenia ingrediencií. Následne pridáte vriacu vodu a pomocou pinzety vložíte vaše šperky Pandora. Po 30-minútovom kúpeli môžete šperk vysušiť a vyleštiť mäkkou handričkou. Postupujte však opatrne – opakovaným čistením pomocou týchto prostriedkov môžete váš šperk výrazne opotrebovať.

Odborné čistenie

Klenotníci odporúčajú nechať si šperky skontrolovať a vyčistiť minimálne 1-krát ročne. S takouto požiadavkou sa môžete obrátiť na kamenné klenotníctvo vo vašom okolí. Odborné čistenie zaručuje výborné výsledky bez poškodenia povrchu šperku. Medzi jednotlivými návštevami klenotníctva si vystačíte so spomínanou mydlovou vodou.

Starajte sa o vaše šperky každý deň

Teraz, keď už viete, ako čistiť Pandoru, by ste sa mali zamerať aj na spôsoby, ako predchádzať znečisteniu a udržiavať váš šperk v pôvodnom stave čo najdlhšie. Máme pre vás niekoľko tipov:

  • Zabráňte kontaktu šperku s parfumom, telovým mliekom alebo pleťovým krémom.
  • Pred upratovaním, prácou v záhrade alebo inou manuálnou prácou si vaše šperky Pandora vždy skladajte.
  • Odložte si vaše šperky aj pred sprchovaním sa, pred vstupom do vírivky a sauny alebo pred plávaním v bazéne.
  • Vaše šperky Pandora si odkladajte do vrecúška alebo škatuľky, ktorá ich ochráni pred poškriabaním sa.

Návod na to, ako vyčistiť šperky Pandora nájdete aj v tomto videu:

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Návrat hore